Ремонт стиральных машин » Без рубрики » Історія розвитку пральних машин

Історія розвитку пральних машин

megaadmin

Дзвоніть Прямо Зараз

(067) 508 00 96

Сміливо можна сказати, що на сьогоднішній день 90% домогосподарок, не можуть уявити своє повсякденне життя без такої помічниці, як автоматична пральна машина. Але не багато хто думає, про те, як пральна машина стала таким незамінним другом людства. Є щонайменше два пояснення того, з якої причини з’явилися перші пральні машини. Відповідно до першого поясненню, їх створили турботливі чоловіки, щоб полегшити працю дружин. За другим – поштовхом послужила необхідність в пранні для великого числа зосереджених в одному місці неодружених чоловіків (містечка золотошукачів, морські порти і т.д.). Швидше за все, справедливі обидві версії.

Багато століть назад мореплавці стали використовувати рух свого судна для прання білизни: його прив’язували до канату і кидали за борт. Пінний потік швидко змивав з тканини всю грязь. А в цей час на березі подруги моряків терли білизну об каміння, для більшої ефективності використовуючи як абразив пісок. Так була знайдена перша з складових прання – механічний вплив на тканину.

корито

Що стосується другої – хімічної – складової, то і її людина відкрила дуже давно. При археологічних розкопках на пагорбі Сапо в Римі були знайдені залишки найдавнішого мила, для приготування якого використовувалися зола і жир принесених в жертву богам тварин.

Все ж прання білизни було споконвічно жіночою справою і однією з перших жіночих професій. Послуги праль завжди користувалися великим попитом, а їхня праця була дуже важкою: з ранньої весни до пізньої осені вони прали в проточній воді, стоячи на колінах на дерев’яних містках. Попередньо білизну кип’ятили в будинку в котлі, а потім несли важку корзину до річки або ставка.

Містки для полоскання білизни перетворювалися на свого роду жіночий клуб, звідки, до дружної радості присутніх жінок, будь-який чоловік виганявся мокрою ганчіркою.

Жінки, які не мали можливості користуватися послугами пралі, приблизно раз на місяць влаштовували в будинку велике прання. Як правило, прали тільки нижню і постільну білизну, рушники, дитячий одяг. Все інше – чоловічі камзоли і штани з вовни і оксамиту, дамські шовкові сукні, розшиті корсажі і сюртуки не пралися зовсім, а лише тримали над парою і потім чистили щіткою. (Ну чим не суха хімчистка?)

Ще в стародавньому Вавилоні була зроблена, ймовірно, перша спроба механізувати цю трудомістку процедуру. До нас дійшли наскальні зображення великих дерев’яних коліс з лопатями, обертаючи які, «перелопачували» мокру білизну у великих чанах. І в Новий час кращі уми були зайняті проблемою механізації прання. У 1797 р було створено одне з таких пристосувань – пральна дошка.

стара машина

У паперах великого німецького поета і мислителя Гете знайдений опис, що відносяться до другої половини 18 століття гіпотетичного пристрою – машини для прання білизни. Однак в реальність подібні ідеї були вперше втілені не вченими, а простими людьми – селянами і золотошукачами.

Американські фермери і селяни Західної Європи, чиї господарства раніше, ніж фабрики в містах, виявилися оснащені паровими машинами для приведення в дію сільськогосподарських механізмів, для того, щоб полегшити працю своїх дружин, майстрували міцні бочки, усередині яких оберталася хрестовина (зараз ми б назвали її активатором). Обертання здійснювалося від приводного ременя або зубчастої передачі. Механізми виходили дуже гарні; їх конструкція не стояла на місці, обростаючи хитромудрими пристосуваннями. В середині 19 століття подібні винаходи почали патентувати.

У 1851 р американець Джеймс Кінг запатентував пральну машину з обертовим барабаном, яка дуже нагадувала сучасну. Тільки привід у його машини був ручним.

А в 1856 році інший американець – Мур – запатентував «пристрій для прання білизни», який представляв собою дерев’яний ящик на колесах, над яким рухалася дерев’яна рама складної конструкції. В ящик складали білизну, до половини заповнювали дерев’яними кульками і заливали миючим розчином. Приводився в дію важелем, рама рухалася вгору-вниз, кульки перекочувалися по білизні, імітують рух безлічі рук. Швидше за все, після кожного прання кульки доводилося мити вручну.

До 1875 р тільки в Америці було зареєстровано понад 2000 патентів на пристрої для прання. Не всі ідеї були життєздатними і отримали подальший розвиток. Ясно, що, наприклад, машина, яка за одне прання обробляла тільки один предмет одягу, перспективи не мала. Зате машина, яку побудував якийсь золотошукач в Каліфорнії, за один «заміс» могла випрати цілу дюжину сорочок. Для її роботи потрібно було запрягти десять мулів. Це був перший в історії «ландромат», тобто платний пральний агрегат. Ймовірно, клієнти цієї громадської пральні платили за кожне прання золотим піском.

Аж до кінця 19 століття машини для прання в основному приводилися в рух мускульною силою людини або тварин. Такою була і машина Вільяма Блекстона, яку цей житель штату Індіана в 1874 р підніс в подарунок дружині на день її народження. Винахід Блекстона увійшов в історію як перша побутова пральна машина. І, мабуть, перша серійно випускалася на продаж: містер Блекстон, як істинний комерсант, налагодив виробництво і продаж своїх машин по 2,5 доларів за штуку. Цікаво, що заснована Блекстоном компанія і до цього дня виробляє пральні машини.

Машини поширювалися і удосконалювалися. Найважливішим і невід’ємним атрибутом стали ручні валки для віджиму білизни, винайдені в 1861 р Вони зайняли своє місце на корпусі пральної машини майже на півтора століття, і до цих пір ними комплектуються найпростіші машини-напівавтомати.

Але справжній відлік ери пральних машин починається з їх серійного виробництва. У 1900 році німецька фірма MIELE & CIE, яка виробляла молочні сепаратори, почала робити олійниці – дерев’яні діжки з обертовими від ручного приводу лопатями. Тоді ж Карл Міле прийшов до геніально простої ідеї – злегка доопрацювати цю конструкцію і пристосувати її для прання білизни. У тому ж році почався серійний випуск таких пральних машин, які стали користуватися несподівано високим попитом. Ідея була підхоплена іншими, і дерев’яні пральні машини стали випускати різні європейські фірми.

Не обійшлося і без курйозів. Коли на початку 20 століття в Росію завезли партію німецьких пральних машин, кмітливі росіяни швидко пристосували їх під … олійниці. Партія була моментально розкуплена, але білизну продовжували прати руками.

Революцією в розвитку пральних машин стало застосування мотора – на перших порах це міг бути як бензиновий двигун, так і електродвигун. Однією з перших пральних машин з електричним приводом була машина Thor, яку приблизно в 1908 р випустила, а в 1910 році запатентувала компанія Hurley Machine Company з Чикаго

istorija-razvitiya-stiralnih-mashin

Винахідник машини Алва Фішер увійшов в історію як творець нового класу електропобутової техніки. Машина мала дерев’яний барабан, який здійснював по вісім обертань то в одну, то в іншу сторону. Для того щоб привести механізм обертання барабана в зчеплення з валом електродвигуна, в нижній частині машини був важіль. Всі передавальні механізми машини відкриті – про безпеку споживача в ті часи не надто переймалися. Американські соціологи відзначають, що поява в 1920 р побутової пральної машини «повернуло прання в будинок». До цього моменту прання у пральній машині вже існувало, але у вигляді громадських пралень, куди господині здавали білизну. Поява доступної за ціною і досить компактної для розміщення в квартирі пральної машини зробило американську жінку з споживача послуг (в даному випадку послуг пральні) в споживача технологічного товару, що сприяло швидкому зростанню відповідної промисловості.

Без названия (2)

Змінилася і структура зайнятості жінок: за десятиліття з 1910 р по 1920 р число домашньої прислуги в США зменшилася на 400 тисяч осіб. Поява електропобутових приладів (а в 1925 році вже 53,2% осель в США були електрифіковані), і в першу чергу, пральних машин, дозволило позбутися від ручного прання і послуг прачок. До 1926 року в Америці було продано 900 000 пральних машин за середньою ціною 150 доларів за штуку, а до 1935 р парк машин досяг 1,4 мільйона одиниць при середній ціні машини 60 доларів.

Рік за роком пральні машини ставали досконалішими. З’являлися нові виробники: Ardo, Ariston, Electrolux, Bosch, пральні машини компанії Siemens та інші, конкуренція між якими привела до появи сучасного дива техніки. Спочатку пральні машини були неавтоматизовані активаторного типу. Але вже в середині 20 століття прання вдалося автоматизувати. Потім господині дізналися і полюбили барабанні пральні машини, машини з фронтальним і верхнім завантаженням, з функцією віджимання і сушки випраної білизни …

Сьогодні ринок пропонує майже виключно автоматизовані моделі, з автоматичними затоком, підігрівом і зливом води, із запрограмованим переходом від однієї операції до іншої, декількома режимами прання і автоматичним вимиканням по закінченні роботи.

Історія розвитку пральних машин обновлено: 29 Березня, 2021 автором: megaadmin
Обслуживание стиральных машин

Вызвать мастера

Звоните:

(067) 508 00 96